Mobilny Handlowiec - AutorNET

+48 665 022 142
AutorNET Paweł Parzych
ul. Łączna 11
18-400 Łomża

Przejdź do treści

Mobilny Handlowiec

Oprogramowanie
Wymagania

Jest to system mobilnej sprzedaży współpracujący z programem magazynowym WF-Mag dla Windows. System wykonany został w całości za pomocą kompilatora Embarcadero Delphi XE oraz dwóch silników baz danych Microsoft SQL Serwer oraz MySQL. Na całość systemu składają się 2 podstawowe moduły:
        
  • Synchronizator.exe - służy do wysyłania zmienionych kartotek z lokalnego serwera MSSQL do tzn. Centrum Danych
  •     
  • Handlowiec.exe - aplikacja działająca w środowisku Windows, służy do przeglądania danych, rejestrowania nowych zamówień od klientów.     Przeznaczona jest do pracy w urządzeniach przenośnych takich jak Laptop lub Tablet z systemem Windows 7, 8, 8.1, 10 (lub nowszych) i jest dostosowana do ekranów dotykowych.

Do poprawnej pracy niezbędna jest także dzierżawa wirtualnego serwera internetowego z dostępem do bazy danych MySQL oraz do konta FTP.
Handlowiec

Moduł Handlowca instaluje się na laptopie lub tablecie z systemem Windows. Do jego działania potrzebny jest także silnik bazy danych Microsoft SQL Serwer w darmowym wydaniu Express. To właśnie do tej lokalnej bazy przepisywane są podczas synchronizacji informacje z Centrum Danych i to właśnie na tych danych przedstawiciel handlowy pracuje.


 
Aplikacja synchronizująca pobiera tylko zmienione w jakikolwiek sposób dane kartotek programu WF-Mag dla Windows oraz wysyła je  do internetowej bazy danych. Stamtąd już moduł Handlowca ma możliwość w każdym momencie pobrać nowe informacje za pomocą przyciku Synchronizacja.


Jak widać na zdjęciu powyżej synchronizowane są kartoteki niezbędne do pracy handlowca w terenie. Przy odpowiedniej konfiguracji ma ona podgląd tylko swoich klientów, ich rozrachunków nierozliczonych, ich zamówień niezrealizowanych - wraz z podglądem pozycji.

Przeglądając kartotekę artykułów można zastosować wyszukiwanie intuicyjne, które dodatkową koloruje składnię wyszukiwanych towarów.

 
Rejestrowanie nowego zamówienia od klienta zostało zaprojektowane tak, aby użytkownik miał do wprowadzenia minimalna ilość informacji.Po zarejestrowaniu nowego zamówienia przedstawiciel handlowy może od razu - jeśli ma udostępniony internet w telefonie komórkowym - wysłać nowe zamówienie do Centrum Danych, skąd w przeciągu 1-2 minut trafi ono do realizacji.
 
Każdy z handlowców ma możliwość tworzenia zestawień swoich zamówień w postaci raportu lub wykresów graficznych.Synchronizator

Aplikacja wykonana została jako usługa systemu Windows (Windows Services). Pracuje ona 24/h na serwerze niezależnie od tego, czy jakikolwiek użytkownik jest zalogowany, czy też nie. Jej głównym zadaniem jest wysyłanie (synchronizacja) zmienionych kartotek do naszego umownego Centrum Danych.

Dodatkową funkcją, jaką spełnia usługa jest sprawdzanie, czy w Centrum Danych pojawiły sie jakieś nowe zamówienia od naszych mobilnych handlowców. Jeśli tak, to są one wczytywane bezpośrednio do systemu magazynowego WF-Mag dla Windows oraz automatycznie zostaje wykonany wydruk na wskazanej drukarce nowego zamówienia internetowego.
Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma możliwości, aby jakieś zamówienie zostało niechcący przeoczone przez pracowników magazynu. Zawsze otrzymują wydruk z kodem kreskowych i konkretnymi pozycjami do przygotowania.

  • Najważniejsze, że zamówienia pojawiają się w WF-Mag prawie natychmiast. Nie ma zbędnego oczekiwania na nowe zamówienia. Szybkość obsługi klienta jest cechą bardzo istotną.
 

System został wykonany pod koniec roku 2013 i wdrożony do pracy w 2014 roku - działa doskonale i cieszy się uznaniem coraz to nowych klientów !

Model licencjonowania

Koszty związane z Mobilnym Handlowcem związane są z dwiema pozycjami
  1. Dzierżawa serwera MySQL - opłata roczna 400 zł netto (zewnętrzne Centrum Danych skąd każdy moduł Handlowca pobiera aktualne dane)
  2. Jednorazowa opłata licencyjna za moduł Handlowca.

Koszt licencji na 1 stanowisko: 1 855 zł netto
Koszt aktualizacji 1 stanowiska: 463,75 zł netto

Koszt licencji no-limit dowolna liczba stanowisk: 5 600 zł netto
Koszt aktualizacji no-limit: 1 400 zł netto

Dzierżawa serwera wirtualnego na potrzeby Centrum Danych – 400 zł netto rocznie

Preferowany system licencji to tzw. no limit – klient płaci raz i może instalować sobie Handlowca na dowolnej liczbie urządzeń. Taki model licencji to koszt 5600 zł netto. Opłaca się to gdy klient będzie korzystał z min. 3 stanowisk.

Zaletą Modułu Handlowca jest możliwość rozbudowy oraz brak obowiązkowych aktualizacji corocznych – tak, jak jest w Wapro. Aktualizacja będzie wymagana tylko wtedy, gdy Wapro radykalnie zmieni strukturę bazy danych na tyle, że moduł trzeba będzie po prostu przerobić (dostosować do aktualnej wersji WAPRO Mag). Gdyby zaszła taka potrzeba to koszt aktualizacji wyniesie 25% wartości zakupionych licencji modułu Handlowca.
Autorskie oprogramowanie to moja pasja na miarę Twoich potrzeb.
Wróć do spisu treści